مستندات راهنما

عملیات های عمومی

#Crop (بریدن)

ابتدا از بخش Basics روی آیکن مربوطه کلیک کنید. بعد از آنکه مربع بُرش روی تصویر ظاهر شد، می توانید با کشیدن آن را در جایی که می خواهید قرار دهید و یا اندازه ی آن را تغییر دهید. سپس برای اتمام کار، روی دکمه Crop کلیک نمایید.

#Rotate (چرخاندن)

برای چرخاندن تصویر روی آیکن rotate کلیک کرده و از اسلایدری که نمایش داده شده برای چرخاندن تصویر به اندازه ی دلخواه استفاده کنید. بعد از اتمام کار، روی دکمه apply کلیک کنید.

#Resize (تغییر اندازه)

برای آنکه اندازه تصویر را تغییر دهید روی آیکن resize کلیک نمایید و اندازه ای که می خواهید را وارد کنید. گزینه constrain proportions این اطمینان را حاصل می کند که نسبت طول و عرض تصویر حفظ می شود. همچنین می توانید از درصد برای تغییر اندازه تصویر استفاده کنید درحالیکه نسبت ابعاد تصویر نیز حفظ بشود.

#Round Corners (گوشه های گرد)

برای گرد کردن گوشه های تصویر روی آیکن round کلیک کنید، شعاع مورد نظر را نوشته و روی apply کلیک کنید.

#Color (رنگ)

آیکن color رنگ پس زمینه را تغییر می دهد. این تنها درصورتی خواهد بود که تصویر شما رنگ پس زمینه نداشته باشد.

#Merge (ادغام)

Merge تمام لایه ها/اشیا را ادغام می کند، بعد از آن دیگر قابل جا به جا کردن یا دستکاری نیستند، اما شما قادر می شوید که فیلتر را روی همه آنها اعمال کنید.

افزودن متن

برای اضافه کردن متن به تصویرتان، از نوار کناری سمت چپ، بخش text را باز کنید و فونتی که می خواهید را انتخاب نمایید. شما می توانید نام یک فونت را جستجو نمایید یا یک گروه خاص از فونت ها را انتخاب کنید، همچنین با استفاده از دکمه های صفحه بندی تعبیه شده در پایین، به صفحه ی دیگری از فونت ها بروید. قابلیت انتخاب از بین بیش از 600 فونت گوگل وجود دارد.
روی متنی که در تصویر ظاهر شده دوبار کلیک کنید تا بتوانید متن را تغییر دهید. می توانید ظاهر آن را با استفاده از پنلی که برایتان باز شده تغییر دهید.

طراحی آزاد

برای کشیدن، یک قلمو را از بخش Drawing انتخاب کنید و خیلی ساده هرجایی از تصویر که خواستید کلیک کنید و بدون رها کردن دکمه ی ماوس، آن را روی تصویر بکشید. لازم است هر نوع تنظیمی را که می خواهید قبل از شروع کشیدن انجام دهید، چرا که پس از کشیدن دیگر نمی توانید تغییری روی آن انجام دهید. همچنین فراموش نکنید که پس از اتمام کار، حتما دکمه apply را بزنید وگرنه طرح شما باقی نمی ماند.

فیلترها

برای اعمال فیلترها روی تصاویر، بخش filters را باز کنید و فیلتری که می خواهید را انتخاب کنید. شما می توانید با کلیک روی آیکن X فیلتر را حذف کنید و با کلیک روی آیکن چرخ دنده، تنظیمات فیلتر را تغییر دهید. نکته اینکه فیلترها تنها روی تصویر اعمال می شوند و نه روی اشیائی نظیر متن و شکل ها؛ اگر شما می خواهید که فیلتر روی همه چیز اعمال شود، لازم است ابتدا لایه ها را ادغام نمایید.

شکل های پایه

از بخش shapes شما می توانید چندین شکل به تصویر خود اضافه کنید، محل قرارگیری شکل ها به راحتی با ماوس قابل تغییر است. تنظیمات متنوعی را می توانید از طریق پنلی که برایتان باز شده است روی یک شکل اعمال نمایید. به عنوان مثال رنگ پس زمینه آن را تغییر دهید.

Stickers

از بخش stickers می توانید مجموعه ای متنوع و گسترده از برچسب ها را به تصویر خود اضافه کنید.

لایه ها و اشیاء

شما می توانید تمام اشیاء موجود در تصویر خود را از طریق پنل objects که در سمت راست وجود دارد، مدیریت نمایید. روی object کلیک کنید تا انتخاب شود، برای نمایش یا عدم نمایش روی آیکن چشم کلیک کنید، با کلیک روی آیکن سطل آشغال می توانید شیء را حذف کنید و با کلیک روی آیکن قفل می توانید مانع از جا به جا شدن شیء با استفاده از ماوس شوید. همچنین با استفاده از تغییر دادن اولویت قرارگیری اشیاء در پنل می توانید یک شیء را روی شیء دیگر قرار دهید.

تاریخچه

هر اقدام شما یک آیتم جدید در پنل تاریخچه ایجاد می کند. شما می توانید به راحتی با کلیک روی یک آیتم به نقطه ای از پروژه خود بروید که آن تغییر را ایجاد کرده اید.